Wykorzystanie technologii jako nawigacji po niestabilnych rynkach.

Handlowcy i portfolio managers mają szansę i odpowiedzialność, aby wykorzystać najlepsze dostępne narzędzia do opanowania wszystkich wyzwań jakie narzuca im dzisiejsza e-gospodarka.

Podobnie do pilota lecącego w czasie burzy, polegającego tylko na swoich instrumentach, aby utrzymać stabilny kurs, inwestorzy muszą pogodzić się z koniecznością pełnego wykorzystania technologii do nawigacji w niepewnym środowisku.

W środku chaosu gospodarczego firmy poddawane są pod ogromny konkurencyjny nacisk, a w takim przypadku utrzymanie rentowności bez narażania usług, utrzymaniu klienta nie tracąc ich zaufania oraz jednoczesne zdobywania przewagi konkurencyjnej przy minimalizowaniu ryzyka, graniczy dosłownie z cudem. W czasach e-rynku, firmy muszą robić wszystko co możliwe, aby utrzymać swoją efektywność, która z kolei jest niezbędna do właściwego funkcjonowania firmy.

Poprzez zintegrowane rozwiązania technologiczne, przedsiębiorstwa mogą wyeliminować dublowanie procesów i procedur, zwiększyć wydajność i zmniejszyć ryzyko wystąpienia błędów, co powinno przekładać się na niższe koszty. Ponadto, przedsiębiorstwa, które są w stanie poświęcać mniej czasu na kwestie operacyjne czy administracyjne, a więcej czasu na skupienie się na swoich strategiach inwestycyjnych mogą skorzystać i poprawić swoje wyniki.

Pytanie dla wielu firm brzmi oczywiście: jaka jest właściwa kombinacja narzędzi dostarczających największą wartość? Opcji jest wiele ale z ich rozszyfrowaniem kłopoty mogą mieć nawet największe firmy w dziedzinie IT.

Rozważmy na przykład takie opcje – dark pools (o dark pools jeszcze napiszę, bo to dość nowa i ciekawa  sprawa), algorytmy i wdrożenia systemów zarządzania wiedzą. Mogą one być skuteczne w celu rozróżnienia przedsiębiorstw chętnych do inwestowania czasu i środków tak, aby stały się one częścią och codziennej działalności. Włączenie ich w celu zarządzania systemem  ma kluczowe znaczenie dla usprawnienia i wyeliminowania części etapów w procesie podejmowania decyzji, co z kolei zapewnia znaczny wzrost wydajności, jak również przewagę konkurencyjną na rynku.Handel technologią rozwija się bardzo szybko co tylko przyśpiesza proces wdrażania tych narzędzi, a zmniejsza koszty transakcji.

Firmy nadal „kuszone” są redukcją kosztów związanych z technologią. I jeśli z jednej strony można by zrozumieć to założenie, to stanie w miejscu nie jest już w ogóle zrozumiałe. Firmy opóźnione technologicznie narażone są na nieefektywną alokację zasobów kadrowych oraz na przegapienie wielu okazji do zrobienia dobrgo nowoczesnego biznesu. W przypadku braku integracji z technologią, ręczne procesy mogą spowolnić procesy inwestycyjne i ograniczyć zdolność firmy do realizacji celów strategicznych.

W tych burzliwych czasach przedsiębiorcy muszą skupić się na – wydajności, dokładności, jakości o obsłudze klienta, pomoże to firmom na utrzymanie stabilności operacyjnej.

Zaawansowane technologie umożliwiają firmom nadal być skuteczne i pozwalaja im na pewniejsze poruszanie się po niepewnym środowisku gospodarczym oraz tworzyć z siebie silniejszego „gracza” na przyszłość.

Reklamy

0 Responses to “Wykorzystanie technologii jako nawigacji po niestabilnych rynkach.”  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s
Ja na GoldenLine

Technorati

Add to Technorati Favorites

MyBlogLog

Join My Community at MyBloglog!
Reklamy

%d blogerów lubi to: