Wyczaj.to – ściema za grubą kasę.

Wiem, wiem, nie powinienem pisać o tym na blogu, to wbrew moim zasadom. Jednak w tym wypadku jakoś nie mogłem się powstrzymać od tego komentarza (I’m a freelancer, on my blog I can do what ever I wont 😉 ).

Dlaczego w tak wielkim środowisku jakim jest Onet.pl, nie ma ludzi, którzy wzięli by na siebie odpowiedzialność za stworzenie czegoś oryginalnego, czegoś nowego? Brakuje im jaj, czy co?! A może pracują tam same sztywniaki? Szkoda, wielka szkoda.

Nie twierdzę, że kopiowanie pomysłów to coś bardzo złego, też wolę korzystać z polskiej wersji Twitter, którą jest Blip. I osobiście wolę Blipa. Poza tym sam często korzystam z postów zamieszczanych na innych blogach i serwisach, bo przecież piszę bloga o Internecie itp. Wydaje mi się jednak, że Onet sztucznie naciąga zaufanie swoich odbiorców. I głównie chodzi mi o sprawę autorytetu. Powinni się bardziej starać.

Weźmy na przykład Zumi. W którymś z wywiadów, z twórcami tego projektu, zumi zostało podsumowane jako wielki sukces, a ja zgodnie z autorem WEBStop, w tym poście, twierdzę, że zumi to nic innego jak Yello Pages, a z tego co mi się kojarzy, nie taka była idea tego projektu. Wyczaj.to będzie konkurować z wykopem i pewnie, znając polskie realia, wyczaj.to stanowić będzie godnego przeciwnika dla wykopu.

I właśnie to mnie zirytowało z tym całym „wyczajaniem”. Największy polski portal ładuje pieniądze w coś co już jest, jest dobre i nie widzę sensu w sztucznym powielaniu tych samych pomysłów w nieskończoność. Ktoś kiedyś powiedział, że aby zarabiać nie trzeba wymyślać nowych, orginalnych rzeczy, można równie dobrze powielić czyjiś pomysł i zrobić to po prostu lepiej. Ba, może i tak, jednak ONET ze swoim wyczaj.to zwyczajnie SUCK’s! I mam nadzieję, że wykop, skopie mu tyłek!

Reklamy

13 Responses to “Wyczaj.to – ściema za grubą kasę.”


 1. 1 devillsx Styczeń 25, 2009 o 5:40 pm

  Poprostu chodzi zawsze o kasę i nic w tym względzie nie ulegnie zmianie. Zasada jest bardzo prosta. Jeżeli chcesz sprzedać stare gówno to opakuj je w nowy, ładny papierek.

 2. 2 Paweł Wróblewski Styczeń 25, 2009 o 6:02 pm

  Zgadzam się z tobą. Taki klon wykopu to totalny bez sens… Nie mam pojęcia po co oni to robią.

  Na pewno jest jeszcze wiele innych serwisów, których jeszcze nikt w Polsce nie wprowadził na szerszą skalę, aby się nam przydały. (jeśli nie potrafią wymyślić swoich)

 3. 3 Tom Styczeń 26, 2009 o 11:24 am

  Takich serwisów jak Wykop było setki przed jego powstaniem i pewnie po też będzie. Kwestia tego komu się uda zrealizować ten pomysł najlepiej. A patrząc na Wykop to ostatnio jakby stanął w miejscu. Może konkurencja w postaci Wyczaj zmobilizuje autorów Wykopu do dalszej pracy nad swoim serwisem.

 4. 4 ebiznessalesman Styczeń 26, 2009 o 5:43 pm

  Rozumiem co masz na myśli Tom i też uważam, iż dobrze jest rozruszać konkurencję gdy jej się trochę przysypia.
  Jednak mi chodzi o to, że mówimy o Onecie. To nie jest jakaś pierwsza lepsza podrzędna strona. To jeden z największych polskich portali. I zamiast działać progresywnie, działają dygresyjnie. Dlatego uważam, że wyczaj.to jest porażką.

 5. 5 Tom Styczeń 26, 2009 o 5:57 pm

  ebiznessalesman – to podaj przykład wielkiego serwisu www, który by zaproponował coś zupełnie innowacyjnego.

 6. 6 ebiznessalesman Styczeń 26, 2009 o 6:22 pm

  No właśnie Panie Tomku miałem nadzieję, że taki serwis jak Onet będzie stać na coś więcej 😉 I to Onet zgarnie moje pochwały i laury za oryginalność. Mają środki, możliwości, ludzi, wszystko w zasięgu ręki. Jednak zamiast tego mamy kolejny klan jakiegoś produktu.
  Ciekawe czy Ty wolałbyś tworzyć coś „bajeranskiego”, czy wolałbyś „czytać moje komentarze” na temat powielania innych produktów?

 7. 7 Tom Styczeń 26, 2009 o 9:37 pm

  Panie Łukaszu, myślę że argument ad personam jest trochę nie na miejscu.

 8. 8 ebiznessalesman Styczeń 26, 2009 o 9:48 pm

  OK, niech Ci będzie. I tak znam odpowiedź 😉
  Czas pokaże co będzie z wykopem i wyczajem.

 9. 9 Tom Styczeń 26, 2009 o 10:29 pm

  Odpowiedź na pytanie które zadałem? To je napisz 😉

 10. 10 ebiznessalesman Styczeń 26, 2009 o 11:36 pm

  Teraz zaczynamy już polemizować 🙂

 11. 11 Jak Żyć Styczeń 31, 2009 o 11:56 pm

  Ogolnie super, ale nie uzywaj angielskiego jak nie masz o nim pojecia.

 12. 12 ebiznessalesman Luty 1, 2009 o 12:11 am

  Haha, a gdzie popełniłem błąd? A tak całkiem poważnie, nigdy nie uczyłem się angielskiego, więc wybacz jeśli Cię to ujęło 😉

 13. 13 do Jak Żyć Maj 22, 2010 o 3:42 pm

  A Ty nie uŻywaj polskiego jak nie masz o nim pojĘcia 😉


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s
Ja na GoldenLine

Technorati

Add to Technorati Favorites

MyBlogLog

Join My Community at MyBloglog!
Reklamy

%d blogerów lubi to: