Mobliny biznes nie boi się kryzysu gospodarczego.

Tak właśnie, nasze komórki mają się znakomicie. Nie straszny im kryzys gospodarczy, gdyż nasze maleństwa są nam tak samo potrzebne do życia jak powietrze, którym oddychamy. Operatorzy mogą spać spokojnie. Nie będę się rozpisywał dlaczego tak jest, bo raczej wszyscy to wiemy. Nie wyobrażasz sobie chyba sytuacji, w której jesteś niedostępny/a dla swojego bosa, bądź ukochanej/ukochanego? 😉

Kolejną sprawą, dla której warto przyglądać się branży mobilnej jest fakt, iż rok 2oo9, tak na dobrą sprawę, będzie rokiem, w którym mobilny internet upowszechni się na jeszcze większą skalę. Co stoi za tak ustanowioną tezą? Mianowicie kierunek, w którym, firmy takie jak Nokia, Sony Ericsson, BlackBerry itp., rozwijają swoje produkty. Najnowsze mobilne urządzenia jak Nokia 5800 XpressMusic, Sony Ericsson X1 czy BlackBerry Storm to komputery pełną parą. Dotykowe i duże ekrany specjalnie przystosowane do wyświetlania stron internetowych w ich pełnym wymiarze, internet do 7.2 Mb/sek, co raz więcej aplikacji, mobilne przeglądarki, flash, java, mobilne edytory tekstów itd., itp. Dlatego przedsiębiorcy nie mogą zapominać o tej stronie internetu, który za niedługo się rozpowszechni, a w Polsce znów wszyscy wszystko prześpią.

Nie wierzę, że kryzys gospodarczy może mieć bardzo wielki wpływ na E-Biznes, jednak gdyby miało tak być (oczywiście nie mogę tego w żaden sposób sprawdzić, gdyż nie jestem specjalistą w ekonomii 😉 ), to jednego jestem pewien E-mobile biznes, to całkiem inna sprawa, gdyż komórki to nasze osobiste notatniki, kalendarze, lisy spraw do załatwienia i kontakt z naszymi bliskimi. Tego w domu nie zostawiasz. Nadeszły czasy, w których firmy muszą poznać na nowo swojego klienta, gdyż muszą go poznać od jego mobilnej strony.

P.s. Ostatnio zauważyłem, że dostaję więcej sms-ów z reklamami. Jednak nie wygląda to zbyt ciekawie, ani atrakcyjnie, gdyż tekst w stylu: „Klinki w to”, jakoś zwyczajnie do mnie nie trafia, ale kto wie, to może tylko ja.

Era mobilnego internetu nastała.

P.s.2 Jestem ciekaw czy powstaną, a może już są, firmy outsourcingowe, które będą wdrażać specjalnie przygotowane plany on-line marketingowe w wersji mobile? A może ktoś z Was słyszał o czymś takim?

Reklamy

1 Response to “Mobliny biznes nie boi się kryzysu gospodarczego.”  1. 1 SMS&Mobile Marketing. « e - like - ease, b - like - biznes blog Trackback o Styczeń 22, 2009 o 11:03 am

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s
Ja na GoldenLine

Technorati

Add to Technorati Favorites

MyBlogLog

Join My Community at MyBloglog!
Reklamy

%d blogerów lubi to: