Opracowanie planu e-marketingowego. Cz.2

Etapy rozwoju planu e-marketingowego.

Ważnym jest aby pamiętać, że planowanie e-marketingu, nie oznacza rozpoczynania wszystkiego od zera. Wszystkie działania on-line muszą być zgodne z dotychczasowymi celami i założeniami marketingu firmy.

Główne elementy planu e-marketingowego będą obejmować następujące etapy:

  • Identyfikacja grupy docelowej – jeśli twój produkt dociera do zróżnicowanej grupy odbiorców, wytypuj ich w kolejności od najważniejszego do najmniej ważnego, tak aby można im było przydzielić konkrente zasoby. Profil grupy docelowej pozwoli ci zrozumieć ich wymagania i oczekiwania, tak aby można było utrzmać korzyści i koszty na odpowiednim poziomie.
  • Ustanowienie swoich celów – cele mogą obejmować podnoszenie świadomości (o Twojej firmie lub rozpowszechnianiu produktów lub usług), wejścia na nowe rynki, wprowadzania nowych produktów, koncentracje na sprzedaży (sprzedaż przez internet lub zwiększanie częstotliwości sprzedaży produktów obecnym klientom), podnoszenie wewnętrznej efektywności.
  • Decyzje podjęte w obrębie marketingu mix – należy wybrać ten zestaw działań, który pozwoli ci osiągnąć sukces, i jednocześnie wpasuje się w korelację z tradycyjnym modelem marketingowym.
  • Dostosowanie budżetudobrze zaplanowany budżet pozwoli ci uniknąć efektu spirali, tzn. nie będziesz wydawać pieniędzy dwa razy na to samo. Poprzez oszacowanie zysków z prowadzonych działań, z e-marketingu, w późniejszym okresie można to wykorzystać, w celu opracowania analizy kosztów i korzyści.
  • Planowanie działań – określenie taktyki na realizację wybranych działań e-marketingowych. Plan powinien obejmować również inne działania marketingowe, które nie wchodzą w skład e-marketingu, a które są brane pod uwagę.
  • Mierzyć sukces – budować mechanizmy informacji zwrotnej, regularne przeglądy, umożliwiają ocenę skuteczności działań e-marketingowych w szczególności e-commerce jako jednego z najbardziej i najszybciej zmieniającego się obszaru.

Kolejna część będzie poświęcona znaczeniu marki i wizerunku.

Reklamy

0 Responses to “Opracowanie planu e-marketingowego. Cz.2”  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s
Ja na GoldenLine

Technorati

Add to Technorati Favorites

MyBlogLog

Join My Community at MyBloglog!
Reklamy

%d blogerów lubi to: