Opracowanie planu e-marketingowego. Cz.1

Wstęp

E-marketing czyli, wykorzystanie cyfrowych technologii w celu zwiększenia sprzedaży twoich produktów i usług, z wykorzystaniem Internetu. Metody te stanowią uzupełnienie klasycznych kampani marketingowych, niezależnie od wielkości twojej firmy oraz branży, w której działasz.

Podstawa działania jest taka sama – dostarczyć odpowiednią i właściwą „wiadomość” dla odpowiedniej grupy docelowej. Chociaż przedsiębiorstwa nadal będą korzystać z tradycyjnych metod marketingowych takich jak reklamy, PR, i direct mail; e-marketing dodaje jednak zupełnie nowy element w marketingu mix. Dzięki  elastyczności e-marketingu, wiele małych przedsiębiorstw może konkurować z tymi większymi ponieważ koszty związane z nakładem finansów na reklamę są znacznie mniejsze.

Korzyści z e-marketingu

E-marketing daje przedsiębiorstwom, niezależnie od ich wielkości, dostęp do rynku masowego w przystępnej cenie. W odróżnieniu np. od telewizji, dodatkowo pozwala na bardzo zindywidualizowany przekaz informacji dostarczanych do odbiorców. Szczególne korzyści z e-marketingu obejmuj:

  • Globalny zasięg – strona internetowa jest w zasięgu każdego, kto podłączony jest do sieci Web. Dzięki temu możemy oferować swoje produkty na całym świecie, wkładając w to niewielkie nakłady pieniężne.
  • Niższe koszty – właściwe zaplanowanie i kierowanie skutecznej kampanii e-marketingowej ma szanse dosięgnąć właściwych klientów za „małe pieniądze”.
  • Monitoring – marketing przez e-mail lub reklamy banerowe ułatwia ustalić jaka metoda jest bardziej efektywna w naszym przypadku. Można uzyskać szczegółowych informacji wraz z odpowiedziami na reklamę.
  • Marketing 24h/dobę – ze stron internetowych klienci mogą korzystać o każdej porze dnia i nocy. Czas i miejsce nie mają znaczenia.
  • Personalizacja – jeśli klient jest podpięty pod bazę danych i skorzysta ze strony internetowej bardzo szybko będziesz mógł określić jaki produkt mu zaoferować. Im więcej klientów będzie kupować produkty na twojej stronie tym bardziej efektywnie dostosujesz produkty do ich potrzeb.
  • One-to-one marketing – e-marketing pozwala dotrzeć do ludzi, którzy chcą wiedzieć o dostępnych usługach lub produktach natychmiast. Ci sami ludzi noszą ze sobą swoje komórki czy urządzenia PDA. Połącz i dostosuj tę wiedzę do siebie, a stworzysz bardzo potężną kampanię reklamową.
  • Bardziej interesujące kampanie – e-marketing pozwala tworzyć interaktywne reklamy z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych.
  • Łatwiejsza konwersja – jeśli masz stronę internetową ze sklepem on-line, klient jest już tylko o „kilka kliknięć” od sfinalizowania zakupu. W przeciwieństwie do klasycznego sposobu zakupu produktów, nie musimy się nigdzie ruszać.
Reklamy

0 Responses to “Opracowanie planu e-marketingowego. Cz.1”  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s
Ja na GoldenLine

Technorati

Add to Technorati Favorites

MyBlogLog

Join My Community at MyBloglog!
Reklamy

%d blogerów lubi to: