Zapotrzebowanie na trenerów biznesu.

Jak donosi „Gazeta Prawna” w Polsce jest bardzo duże zapotrzebowanie na trenerów biznesu. Specjaliści w tej dziedzinie mogą liczyć na duże zyski z prowadzonej działalności. Oczywiście jak to bywa w takich przypadkach, nie ma nic za darmo. Odnotować trzeba bardzo istotny fakt, mianowicie, aby zostać trenerem trzeba zainwestować w siebie. Kurs przygotowawczy na trenera biznesu to wydatek rzędu 7 tys. zł. Do tego musimy doliczyć koszty dodatkowe, przejazdy, zakup literatury uzupełniającej naszą wiedzę, specjalne programy itp., a to dodatkowo przynajmniej od 3 tys. do 5 tys. zł. Poza tym jak donosi za Magdaleną Guille, gazeta, Kandydat na trenera musi lubić ludzi. Jest to bardzo trudna praca, wyczerpująca emocjonalnie. Ale dla ludzi, którzy się w niej odnajdą może okazać się życiową pasją i bardzo konkretnym źródłem dochodu.

W przypadku polskiego rynku pracy i nadchodzących czasów pokryzysowych, zawód trener biznesu może okazać się strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy zdecydują się rozwijać w tym kierunku. Droga do zmotywowania pracowników firm, wyznaczenia nowych kierunków działalności oraz wprowadzania nowych działań/trendów będzie tym, czego będą oczekiwać przedsiębiorstwa od specjalistów w nadchodzących latach. To wszystko oczywiście już znamy, jednak w Polsce takie trendy to nadal niewielki procent firm, które działają właśnie w taki sposób.

Trudno mi to zrozumieć? Zaangażowanie trenera z zewnątrz na pewno jest tańsze, bardziej efektywne po prostu jest bardziej sprawnym i przemyślanym posunięciem. Przecież przedsiębiorca musi myśleć „trzeźwo”, tzn. jeśli jest jakaś dziedzina, która mnie spowalnia muszę się temu przyjrzeć z bliska, zbadać i dotrzeć do sedna sprawy. Później jeśli sam nie potrafię znaleźć rozwiązania to szukam alternatywnego sposobu i tutaj do akcji wkracza trener. On, jako „spec”, dociera do przyczyny problemu, analizuje go i podaje konkretne rozwiązanie. Nie ma nic prostszego od takiego sposobu myślenia. Nie potrafię tego pojąć, dlaczego wiele firm myśli o problemie, że jeśli jest to sam się rozwiąże? To niepotrzebna strata przede wszystkim pieniędzy, czasu i płynności przedsiębiorstwa.

W dodatku szkolenia, w szeroko rozumianym tego słowa pojęciu, wpływają bardzo dobrze na rozwój zarządzania wiedzą w przedsiębiorstwie. Wiem, że zarządzanie wiedzą to systemy, które odpowiednio skompilowane mają słuzyć doradczo w podejmowaniu decyzji. Jednak aby taki system prawidłowo funkcjonował musi mieć podstawę, z której będą wynikać jego późniejsze decyzje. Szkolenie pracowników wnosi swieży powiew wiedzy, która zostaje ponownie przekonfigurowana i może zostać skutecznie wykorzystana w tworzeniu podstaw systemu zarządzania wiedzą w przedsiębiorstwie.

Reklamy

0 Responses to “Zapotrzebowanie na trenerów biznesu.”  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s
Ja na GoldenLine

Technorati

Add to Technorati Favorites

MyBlogLog

Join My Community at MyBloglog!
Reklamy

%d blogerów lubi to: