Dwa zdania o zarządzaniu wiedzą.

Systemy zarządzania wiedzą są bardzo nowatorskimi rozwiązaniami stosowanymi w wielu firmach, nie tylko zagranicznych, zarówno i polskich. Rozwiązania jakie oferują dają możliwości wyprzedzenia konkurencji oraz znacznego usprawnienia działań organizacji. Zarządzanie wiedzą sprzyja zarządzaniu zasobami ludzkimi, gdyż wiedza w przedsiębiorstwie jest ogólnie dostępna i staje się łatwa w nabyciu. Szybki dostęp do informacji usprawnia działania pracowników, którzy nie są zmuszeni do ciągłych powtórzeń tych samych czynności. Działania są zaplanowane i świadome.

Szybkie i efektywne wykorzystywanie wiedzy stanowi dziś być albo nie być dla firm. Należy jednak pamiętać, iż zarządzanie wiedzą nie jest lekiem na wszystkie niedomagania przedsiębiorstw, stanowi jedynie metodę usprawnienia procesów funkcjonowania przedsiębiorstw coraz bardziej narażonych na większą konkurencję.

Wydaje mi się, że firmy powinny stawiać na zarządzanie wiedzą ponieważ łączy ona w sobie wiele dziedzin, takich jak: techniki informacyjne, zarządzanie kapitałem intelektualnym, kulturę organizacyjną oraz motywację.

Rynek jest nasycony przeróżnymi produktami, które mają coraz krótszy cykl życia, powszechne staje się kopiowanie produktów już powstałych czy wykorzystuje się niedoskonałości produktów już powstałych. To wszystko sprawia, że tradycyjne systemy zarządzania są zastępowane przez nowe, ciągle doskonalone, takie jak zarządzanie wiedzą.

Reklamy

0 Responses to “Dwa zdania o zarządzaniu wiedzą.”  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s
Ja na GoldenLine

Technorati

Add to Technorati Favorites

MyBlogLog

Join My Community at MyBloglog!
Reklamy

%d blogerów lubi to: